Yapısal Bileşenler

Yapısal

Bileşen


Southern Pine’ın avantajları
, onu günümüzün yapısal yapı bileşenleri için tercih edilen tür haline getirmektedir. Bileşen üreticileri, herhangi bir projenin ihtiyaçlarını karşılamak için çok çeşitli güvenilir mukavemet ve sertlik özellikleri sağlayan çeşitli görsel kaliteler ve artan mekanik kalite tedariki arasından seçim yapabilir. Görsel olarak derecelendirilmiş kereste, birçok tipik bileşen uygulaması için yapısal gereksinimleri yeterince karşılayabilir. Hassas derecelendirme işlemi sayesinde MSR ve MEL, daha uzun açıklıklı kafes kirişler gibi daha zorlu mühendislik uygulamalarında avantajlar sağlar.
Notlandırma yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın
.

Güney Çamı, üstün bağlantı elemanı tutma gücü ve yük taşıma kapasitesi sağlayan en yüksek özgül ağırlığa sahiptir. Yapısal yapı bileşenleri için Güney Çamı kullanmak şunlara neden olabilir:

Güney Çamı, koruyucuların derin, homojen penetrasyonuna izin veren benzersiz hücresel yapısı nedeniyle uzun süredir basınç tedavisi için tercih edilen tür olmuştur. ABD’de üretilen tüm basınçla işlenmiş ahşabın yaklaşık %85’i Güney Çamı’dır. İşlenmiş Güney Çamı’nın kullanılması şunlara neden olabilir:

Güney Çamı, farklı bir tahıl deseni ve çekici bir altın rengi sunar. Bu doğal güzellik nedeniyle, açıkta kalan Güney Çam makasları mimari çekicilik sağlar.

Tüm bu Güney Çamı avantajları ve daha fazlası, Güney Çamı’nın yapısal yapı bileşenleri için tercih edilen tür olmasına katkıda bulunur. Southern Pine, ahşap kafes kirişlerin ve duvar panellerinin güvenli, ekonomik ve yapısal olarak sağlam kullanımına katkıda bulunarak bileşen üreticileri için gerçek maliyet tasarrufu sağlar. ABD’de yetişen bir ürün olan yerli Güney Çamını seçmek sadece iyi bir çevresel seçim değil, aynı zamanda yerel ekonomileri desteklemek için bir fırsattır.

Two roofer ,carpenter working on roof structure at construction site
Construction of a wooden house