Çok Yönlü Yapı Malzemesi

Güney Çam Kerestesi:

Çok Yönlü Yapı Malzemesi

Güney Çam kerestesi, sömürge zamanlarından beri popüler olmuştur ve günümüzün tasarım/inşa profesyonelleri ve çok yönlü bir yapı malzemesi olarak kendin yap kullanıcıları için tercih edilen seçenek olmaya devam etmektedir.

En sürdürülebilir (ve genellikle uzun vadeli, uygun maliyetli) seçeneklerden biri olan bu platform, bir güverte inşa etmekten beş katlı bir konut kompleksini çerçevelemeye kadar her şey ve aradaki her şey için güvenilirdir.

Ayrıca, gerçek ahşabın doğal güzelliğinin yerini hiçbir şey tutamaz.

Peki dünyanın dört bir yanındaki insanlar Southern Pine’ı nasıl kullanıyor? İşte ana yollardan bazıları:

Döşeme

Düzgün bir şekilde kurulan ve bakımı yapılan Southern Pine döşeme, en zorlu uygulamaların zorluklarını karşılar. Çeşitli boyut ve sınıflarda mevcut olan Southern Pine döşeme, evlere, okullara, kiliselere, spor salonlarına ve ticari binalara çekici ve dayanıklı bir ektir.

İç Mekan Desenleri

Birçok tasarımcı, bir iç ortama sıcaklık ve çekicilik katmak için Southern Pine'ı seçiyor. Güney Çamı boncuklu tavan, paneller, lambri kaplama ve bölmeler yaygın olarak bulunur.

Deniz, Köprü ve Otoyol İnşaatı

Güney Çamı, büyük boyutlarda ve ağır işlemlerde mevcuttur, bu da onu deniz, köprü ve otoyol inşaatı için ideal hale getirir. Amerikan Ahşap Koruma Birliği standartları, tatlı su, acı su veya tuzlu su maruziyetleri için amaçlanan işlenmiş malzeme için farklı tutma seviyeleri gerektirir.

Malzeme Taşıma

Isıl işlem görmüş ve "HT" olarak işaretlenmiş fırında kurutulmuş Güney Çamı, ahşap ambalajlar için uluslararası bitki sağlığı gerekliliklerini aşmaktadır. HT Southern Pine, paletler, kasalar, kızaklar, kutular, kablo makaraları ve özel ambalajlar için idealdir.

Doğrama Stoku ve Mobilya

Southern Pine, işleme, bağlantı elemanı tutma ve bitirme için üstün niteliklere sahiptir ve bu da onu çok çeşitli trim ve endüstriyel uygulamalarda kullanıma uygun hale getirir. Birçok pervaz, basamak, merdiven stoğu ve kapı ve pencere bileşenleri üreticisi, Southern Pine son sınıf malzemeye güvenmektedir. Gücü ve yoğunluğu da onu masif ve döşemeli mobilyalar için birinci sınıf bir seçim haline getirir.

Dış Mekan Güverteleri

Güverteler evin yaşam alanını genişletir ve basit, kompakt yapılardan banklar, saksılar ve korkuluklar içeren ayrıntılı çok katlı güvertelere kadar birçok farklı tasarım seçeneği sunar. Güney Çamı, görsel çekiciliği, doğal gücü ve işlenebilirlik kolaylığı nedeniyle güverteler için tercih edilen türdür.

Kalıcı Ahşap Temeller

Kalıcı Ahşap Temel (PWF), tarama alanı, iki katlı veya tam bodrum temelleri için yenilikçi bir bina sistemidir.

Çerçeve Sonrası Konstrüksiyon

Çerçeve sonrası binalar ekonomiktir, inşası kolaydır ve kurallara uygundur. Ayrıca yüksek rüzgar ve sismik yükler altında mükemmel performans sunarlar. Bu avantajlar, kırsal binalarda devam eden popülerliklerini ve ticari ve konut pazarlarına genişlemelerini açıklamaktadır. Southern Pine'ın üstün işlenebilirliği ve güvenilir gücü, onu çerçeve sonrası inşaatçılar için popüler bir seçim haline getiriyor.

Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Evler yüzlerce yıldır yükseltilmiş ahşap döşeme sistemleri üzerine inşa edilmiştir. Coğrafi bölgeye bağlı olarak, yükseltilmiş döşeme sistemi, tarama alanı, yükseltilmiş ahşap platform zemini veya yükseltilmiş döşeme temeli olarak da adlandırılabilir. Tasarım gereği, yükseltilmiş bir döşeme sistemi, yaşam alanını yerden yükselterek nem ve zararlılardan izole eder. Bir yapıyı yükseltmek, sel sigortası primlerini azaltır ve hatta sel hasarını önleyebilir.

Kaplama

Hiçbir şey gerçek ahşap kaplamanın görünümünü yenemez. Güney Çamı dış cephe kaplaması çeşitli desenlerde mevcuttur ve termitlere ve çürümeye karşı daha fazla direnç için basınçla işlenebilir.

Kafesler

Metal plaka bağlantılı ahşap kafeslerin açık ağ konfigürasyonu, sıhhi tesisat, elektrik ve mekanik işler için bolca alan bırakır. Diğer kafes kiriş avantajları arasında tasarım esnekliği, uzun açıklıklar ve yapım hızı bulunur. Southern Pine'ın yüksek yoğunluğu ve çeşitli mukavemet ve sertlik özellikleri, onu kafes kirişler de dahil olmak üzere yapısal yapı bileşenleri için tercih edilen kereste türü haline getirir. Bileşen üreticileri, her bir kafes kirişte kullanılan hammadde sayısını azaltabilen güçlü Güney Çamı kalitelerini seçme seçeneğine sahiptir.