Spesifikasyon Y

Güney Çam Kerestesi

Spesifikasyon Yönergeleri

Southern Pine kereste ürünlerinin en ekonomik ve verimli kullanımını belirlemeye ve belirleyici ile tedarikçi arasındaki yanlış anlamaları en aza indirmeye yardımcı olmak için bu Southern Pine spesifikasyon yönergelerini kullanın.

Ürün bulunabilirliği ve fiyatlandırması pazar alanına göre değişir, bu nedenle ihtiyaçlarınızı karşılayacak uygun malzemeleri kolayca elde edebilmeniz için bulunduğunuz yerde bulunan ürünlere aşina olmanız önemlidir.

specification guidelines

Bu önemli Güney Çam Kereste ÖZELLİK YÖNERGELERİNİ gözden geçirin

Tanımlama ve Kalite Kontrol

Her kereste parçası, Amerikan Kereste Standardı Komitesi (ALSC) tarafından akredite edilmiş bir kurum tarafından derecelendirilmeli ve ABD Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan Ürün Standardı PS 20’ye göre üretilmelidir. Tipik Güney Çamı kalite ve kalite işaretlerini burada görüntüleyin.

Ürün sınıflandırması

Ürünler, boyut, yapısal ışık çerçevesi, zemin kaplaması, tahtalar, keresteler vb. gibi ideal kullanım kategorilerine göre tanımlanır. Bitiş, döşeme, tavan ve yardım vb. kategorilerde olanlar, kural yazma ajansı tarafından atanan desen adını ve numarasını içermelidir. Bu, ürünü doğru bir şekilde tanımlayacak ve standarda uygun olmasını sağlayacaktır. Buradaki ürün ve sınıf açıklamalarından seçim yapın.

PARÇALARIN BOYUTU VE UZUNLUĞU

Dimension Lumber gibi kereste standartlarına dahil olan ürünler, kalınlık ve genişlik için nominal boyutlara ve iki fitlik artışlarla 8 ′ ila 20 ′ arasında değişen standart uzunluklara göre belirtilmelidir. Desenli ve özel siparişli ürünler, istenen ağ, kuru boyut ve daha az yaygın ürünler için boyutlandırılmış profil desenini içermelidir. Standart boyutları buradan inceleyin.

MALZEMENIN KALITESI VE MUKAVEMETI

Her ürün sınıfı için standart kaliteler, tüm kaliteler için uygun mukavemet gereksinimlerinin yanı sıra amaçlanan kullanım ve mukavemet gereksinimleri dikkate alındıktan sonra belirtilmelidir. Yapısal uygulamalar için, gerekli referans tasarım değerlerini ve bu tasarım değerlerini temsil eden kaliteyi ekleyin.

NEM İÇERİĞİ

Güney Çamı’nın çoğu ürün sınıfı ve sınıfının belirli nem gereksinimleri vardır, bu nedenle ürün, sınıf ve kullanım amacı gereksinimlerine göre istenen nem içeriğini (yüzde olarak ölçülür) sağlamak için bu Güney Çamı spesifikasyon yönergelerini kullandığınızdan emin olun. Baharat gereksinimlerini ve seçeneklerini buradan inceleyin.

TAŞIMA VE DEPOLAMA

Transit, depolama ve elleçleme alanlarındaki tüm keresteler nemden, hava koşullarından ve kirleticilerden korunmalıdır. Kaplamalar, sargılar veya kaplamalar dolaşıma izin vermeli ve nemi hapsetmemelidir. Uygun depolama yönergelerini buradan inceleyin.

KORUYUCU TEDAVİ

Basınçla işlem görmüş kereste gerektiğinde, uygun
Amerikan Ahşap Koruma Birliği (AWPA
) Standartlarına göre veya Uluslararası Kod Konseyi (ICC) Değerlendirme Hizmetinin ürün değerlendirme süreci aracılığıyla işlenmelidir. Kalite kontrol, onaylı bir muayene kuruluşu tarafından yapılmalıdır.

Her kereste parçası, muayene kuruluşunun adını, son kullanım uygulamasını, kullanım maruziyetini, kullanılan koruyucuyu, tutma seviyesini, tedavi şirketini ve işlem yılını taşıyan bir kalite işareti veya uç etiketi ile tanımlanmalıdır. Şantiye imalat kesimleri ve delik işleri, AWPA Standardı M4’e uygun olarak minimum %2 metalik çözelti ile bakır naftenat ile sahada işlenmelidir. Ürünler, koruyucular, kullanımlar ve standartlar,
SFPA’nın Basınçla İşlem Görmüş Güney Çamı teknik yayınında
açıklanmıştır.