İnşa İpuçları

Basınçla işlenmiş  Güney Çamı ile  bir dış mekan projesi inşa ederken, şu yararlı ipuçlarını izleyin:

Herhangi bir dış mekan yapısı inşa etmeden önce, izinler, aksaklıklar veya diğer kısıtlamalar için yerel bina kodu gereksinimlerine bakın.

Önce güvenlik! Standart güvenlik ekipmanlarının kullanımı, her türlü yapı malzemesiyle çalışırken iyi bir endüstriyel sağduyuyu yansıtır. Göz koruması, toz maskesi ve eldivenlerin tümü, işlenmiş veya işlenmemiş ahşap ürünler de dahil olmak üzere her türlü yapı malzemesini keserken veya işlerken kullanılmalıdır. Herhangi bir inşaat projesinin tamamlanmasında iyi bir kişisel hijyen uygulamak da geçerlidir.

Daha güzel bir görünüm için, görünür derzlerin sayısını azaltmak için güverte ve oturma yüzeylerinde kısa kereste uzunlukları kullanmaktan kaçının.

Tüm bağlantılar için sıcak daldırma galvanizli veya paslanmaz çelik bağlantı elemanları ve donanım kullanın. İşlenmiş ahşapta bağlantı elemanı ve konektör kullanımı hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın .

Kereste parçalarının uçlarına doğru çivi çakarken, çivi uçlarını köreltin veya ayrılmayı önlemek için delikleri önceden delin.

İnşaat tamamlandığında, açıkta kalan tüm ahşap yüzeylere su itici bir sızdırmazlık maddesi uygulayın.
Ek ayrıntılar Sızdırmazlık Malzemeleri ve Kaplamalar  İşlenmiş ahşap için burada bulunabilir .

Basınçla işlem görmüş artıkları normal çöp toplama yoluyla veya gömerek uygun şekilde atın. Basınçla işlenmiş ahşabı yakmayın! Basınçla işlem görmüş ahşabın doğru şekilde taşınması ve depolanması hakkında ek bilgi için buraya tıklayın.

VİDEO – Bir Çit Nasıl İnşa Edilir