Teknik Yayınlar

Güney Çamı Küresel

Teknik Yayınlar

Güney Orman Ürünleri Derneği’nin Uluslararası Kereste Kütüphanesi, bir sonraki projenizde Güney Çam kerestesini doğru şekilde kullanmak için bir kaynaktır.

12 dile çevrilen 14’ten fazla yayının her biri, tasarla-inşa et profesyonellerini, konut müteahhitlerini, kendin yap uzmanlarını ve aradaki herkese Southern Pine ile tasarım ve inşa için gerekli araçları ve bilgileri sağlar.

Sınırlı Lisans Sözleşmesi

Güney Orman Ürünleri Birliği (SFPA), bu web sitesinin kullanıcılarına tüm SFPA yayınlarının kopyalarını indirme ve yazdırma izni verir. Bir kullanıcının, SFPA’nın açık yazılı izni olmadan, herhangi bir dosyayı çoğaltamayacağını, aktaramayacağını veya başka bir web sitesine veya taşınabilir depolama aygıtına gönderemeyeceğini, yeniden satamayacağını veya diğer taraflara bu dosyaları çoğaltma izni veremeyeceğini lütfen unutmayın.

Aksi belirtilmedikçe, bu web sitesindeki tüm yayınların telif hakkı Güney Orman Ürünleri Derneği’ne aittir ve tüm hakları saklıdır. Yeniden baskı izni için
lütfen mail@sfpa.org adresinden SFPA ile iletişime geçin
.

Ücretsiz yayınları buradan indirin

Feragatname:

Güney Orman Ürünleri Birliği (SFPA) keresteyi test etmez veya tasarım değerleri oluşturmaz. Bu kılavuzların amacı, inşaatçılara, mühendislere, mimarlara ve diğer profesyonellere kolaylık sağlamak için diğer kaynaklardan elde edilen verileri toplamak ve düzenlemektir.

Burada yer alan Güney Çamı tasarım değerleri, Güney Çamı Denetim Bürosu tarafından yayınlanan Güney Çam Kerestesi için Standart Derecelendirme Kuralları, 2014 Baskısı’ndan alınmıştır ve ayarlama faktörleri, Amerikan Ahşap Konseyi tarafından yayınlanan Ahşap Konstrüksiyon için Ulusal Tasarım Spesifikasyonu’ndan® (NDS®) alınmıştır.

Ne Güney Orman Ürünleri Derneği ne de üyeleri, burada yer alan bu tür kaynaklardan elde edilen verilerin doğru olduğunu garanti etmez ve bu tür tasarım değerlerinin kullanımından kaynaklanan yaralanma veya hasarların sorumluluğunu reddeder.

Kerestenin inşaatta kullanıldığı koşullar, işçilik kalitesi ve inşaat yöntemleri gibi büyük farklılıklar gösterebilir. Ne Güney Orman Ürünleri Derneği ne de üyeleri, herhangi bir inşaat projesinde kullanılan işçilik kalitesi veya inşaat yöntemleri hakkında bilgi sahibi değildir ve buna göre, tamamlanmış yapılarda kerestenin tasarımını veya performansını garanti etmez.