Faydaları ve Avantajları

YÜKSELTİLMİŞ AHŞAP ZEMİN

Vakıf Faydaları ve Avantajları

Amerikan evleri, sömürge zamanlarından beri yükseltilmiş ahşap zemin temelleri üzerine inşa edilmiştir ve yükseltilmiş bir ev inşa etmenin estetik ve pratik nedenleri bugün hala geçerlidir.

Yükseltilmiş ahşap zemin temelleri, gelişmiş havalandırma ve erişilebilirlikten taşkın direncine ve sürdürülebilirliğe kadar, diğer ev temellerine göre bir dizi fayda ve avantaj sunar.

Sürdürülebilir Seçenek

Yükseltilmiş ahşap zemin temeli, sürdürülebilir ev inşaatı ve topluluk gelişimi için akıllıca bir seçimdir.

Yükseltilmiş ahşap zemin temelleri, komşu mülk sahiplerinin ve toplulukların hakları üzerinde “Olumsuz Etki Yok” taşkın yatağı yönetim ilkesini desteklemektedir. Tersine, dolgu üzerine levha gelişmeleri doğal taşkın yatağını değiştirerek daha yüksek su seviyelerine ve daha sık su baskınlarına yol açar.

Levhaların değerli ağaçların kök sistemlerini boğabileceği yerlerde, yükseltilmiş döşeme iskele altlıkları kökleri minimum düzeyde bozar ve aksi takdirde bir levhanın yakınında kaldırılabilecek ağaçları kurtarır.

Ayrıca beton ve çelik gibi alternatiflere kıyasla daha yumuşak bir çevresel ayak izi bırakırlar. Ahşap, yenilenebilir tek yapı malzemesidir, oysa çelik ve beton üretimi, daha fazla enerji gerektiren ve daha fazla kirletici yayan sınırlı kaynakları kullanır. Ek olarak, ahşap, üretim sürecinde yenilenemeyen muadillerine göre daha az sera gazına katkıda bulunur.

10 Ek Avantajlar

İnşaatçı Avantajları

Günümüzün ev alıcılarının yüksek beklentilerini karşılamak yeni zorluklar ortaya koyuyor. Yükseltilmiş ahşap zemin temelleri ile bina profesyonelleri:

Yükseltilmiş ahşap döşeme sistemleri için Güney Çamı kullanımı için kapsamlı bir tasarım ve inşaat kılavuzu olan
Yükseltilmiş Ahşap Zemin yayınımıza
göz atın.