Yükseltilmiş Ahşap Zemin Temelleri

YÜKSELTILMIŞ AHŞAP Zemin TEMELLERİ

İskele ve kiriş temelleri veya sürünme alanı temelleri olarak da bilinen yükseltilmiş ahşap zemin temelleri, onları diğer temel türlerinden ayıran farklı özelliklere sahiptir. Eviniz için yükseltilmiş ahşap zemin sistemi seçmek, özel ihtiyaçlarınıza ve şantiyenizin özelliklerine bağlı olarak çeşitli avantajlar sunabilir.

Bina kodları, kasırgalar ve depremler gibi aşırı olaylar için bile tüm malzemelerin aynı derecede koruma sağlamasını gerektirir. Bu nedenle, diğer yapı malzemeleri kadar güvenli, sağlam ve güvenilir olan, basınçla işlenmiş Southern Pine ahşap çerçeve yapısını göz ardı etmeyin.

Faydaları ve Avantajları

Yükseltilmiş ahşap zemin temeli, sürdürülebilir ev inşaatı ve topluluk gelişimi için akıllıca bir seçimdir. Ama dahası var! Geliştirilmiş havalandırma ve erişilebilirlikten taşkın direncine ve sürdürülebilirliğe kadar, yükseltilmiş ahşap zemin sistemi, diğer ev temellerine göre bir dizi avantaj ve avantaj sunar.

Kereste ve malzemeler

Yükseltilmiş bir ahşap zemin temelinin güvenli ve dayanıklı bir şekilde inşa edilmesini sağlamak için, ahşap ürünlerin uygun bina kodu ürün standartlarına uyması gerekir. Genel olarak, bina kodları, özellikle Güney Çamı olmak üzere, basınçla işlenmiş veya doğal olarak dayanıklı ahşap gerektirir.

Vakıf Hazırlığı

Herhangi bir toprak tipinde yükseltilmiş ahşap döşeme sistemi inşa edilebilir. Aslında, genellikle geleneksel levhaları çatlatan sorunlu geniş topraklarda bile iyi performans gösterirler. Ayrıca, tasarım yüklerini aşırı oturma olmadan toprağa barındırmalı ve iletmelidirler.

Vakıf Seçenekleri

İstenen bitmiş görünüm, eviniz için seçtiğiniz yükseltilmiş ahşap zemin seçeneğinin türünü her zaman etkileyecektir. Ancak mevcut birçok temel türü ile yükseltilmiş döşemeli evler, hemen hemen her kriteri karşılayan herhangi bir yere inşa edilebilir.

Çerçeveleme Detayları

Zemin kirişlerini, merdiven çerçeveleme ayrıntılarını ve zemin çerçeveleme desteğini desteklemek için çeşitli yöntemler dahil olmak üzere zemin çerçeveleme ayrıntılarına aşina mısınız?

Nem ve Haşere Yönetimi

Yükseltilmiş ahşap zemin temeli, bir yapıyı en büyük nem kaynaklarından biri olan zeminin kendisinden ayırır. Uygun tasarım, inşaat ve bakım ile yükseltilmiş bir döşeme sistemi kuru kalabilir ve nem ve haşere ile ilgili sorunlardan uzak kalabilir.

Yükseltilmiş ahşap zemin sistemleri için Güney Çamı kullanımı için kapsamlı bir tasarım ve inşaat kılavuzu olan
Yükseltilmiş Ahşap Zemin Temelleri yayınımıza
göz atın.