Güney Çam Zeminleri

Southern Pine zeminleri: çekici, dayanıklı, çok yönlü

Ahşap döşemeye yapılan herhangi bir yatırım, seçilen malzeme uzun süreli aşınma direnci, genel kullanım ve dekoratif bir görünüm sağladığında haklı gösterilebilir. İşte burada Southern Pine döşeme devreye giriyor.

Üç ana yüzey her odanın sınırlarını oluşturur: duvarlar, tavan ve zemin.
Üçünden zemin, ayak seslerinden kaynaklanan sürtünmeyi, mobilyaların hareketini ve cihazların ve diğer ekipmanların ağırlığını ve kullanımını içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan en kalıcı aşınmaya maruz kalır.

Bu nedenle, bir döşeme malzemesi seçmek, malzeme ve performans özellikleri hakkında doğru bilgi gerektirir. Uzun bir hizmet ömrü, kurulum, son işlem ve bakım gereksinimlerinin de tam olarak anlaşılmasına bağlıdır.

Düzgün bir şekilde monte edilen ve bakımı yapılan yüksek kaliteli Southern Pine döşeme ürünleri, en zorlu uygulamaların zorluklarını karşılar. Yüzyıllar boyunca, Southern Pine zeminlerin evler ve okullar, kiliseler, spor salonları ve ticari binalar dahil olmak üzere her türlü diğer yapı için son derece dayanıklı, kullanışlı ve çekici seçenekler olduğu kanıtlanmıştır.

Southern Pine döşeme malzemesinin baharatlanmasındaki çarpıcı iyileştirmelerin yanı sıra rafine üretim ve işleme süreçleri, pürüzsüz ve dengeli bir zemin yüzeyi sağlamak için birleştirildi. Kendine özgü damar deseni ile Güney Çamı zemininin altın güzelliği, tasarımcılar, inşaatçılar ve ev sahipleri tarafından iyi bilinen ve sıklıkla tercih edilen bir özelliktir.

Güney Çamı Döşeme Boyutları, Desenleri

Güney Çam döşemesinin en yaygın kalınlıkları 1 inç ve 11/4 inç nominaldir (3/4 inç ve 1 inç gerçek). Standart genişlikler 2 inç nominal (1-1 / 8 ̋ gerçek) ile 6 inç nominal (5-1 / 8 ̋ gerçek) arasında değişir, ancak daha geniş genişlikler de üretilir. Şerit döşeme, 31/2 inç veya daha dar malzemeye verilen bir terimdir ve tahta döşeme, 4 inç ve daha geniş malzeme olarak sınıflandırılır.

Güney Çamı döşeme 8 ila 16 fit arasında değişen uzunluklarda mevcuttur ve özel sipariş bazında daha uzun veya özel uzunluklar mevcut olabilir.
Parmak birleştirme, daha uzun uzunluklar üretmek için giderek daha fazla kullanılmaktadır ve bu da yüksek kaliteli stokların daha verimli kullanılmasını sağlar.
Aksi belirtilmedikçe, Güney Çamı döşemesi düz uçlu dil ve oluk kenarlarına sahip olacaktır.

Üç ana tahıl özelliği vardır:

  • Uç uyumlu döşeme. Uç uyumlu döşeme tahtalarının her iki ucunda bir dil veya oluk bulunur. Şerit döşeme kenarlarındaki ve uçlarındaki bu dil ve oluk deseni, şaplar arasında uç bağlantıların meydana geldiği şap (alt döşeme çivileme tabanı) montaj sistemleri için yük taşıma yetenekleri sağlar. Uç eşleştirme, düz uçlu döşemeye kıyasla şerit ucu kesimlerinin miktarını da azaltır, bu da israfı ve işçiliği azaltabilir. Bir kütük biçilirken, testere kesimine göre konumu, ahşap damarının döşeme aşınma yüzeyine göre yönünü belirler.
  • Düz veya karışık taneli döşeme: Yaygın olarak düz biçilmiş döşeme olarak adlandırılan bu spesifikasyon, aşınma yüzeyine paralel bir büyüme halkası konfigürasyonuna sahiptir, ancak genellikle ahşap damar yönüne göre derecelendirilir ve sıralanır ve sonuç olarak karışık taneli döşeme olarak kabul edilir.
  • Kenar veya dikey tahıl döşeme. Büyüme halkalarının döşeme aşınma yüzeyine dik olduğu yer burasıdır. Bu ürün, parke döşemede çeyrek biçilmiş malzemeye eşdeğerdir. Kenar tanecikli döşeme, düz tanecikli malzemeden daha sert bir aşınma yüzeyine sahiptir ve mutfaklar, koridorlar veya aile odaları gibi yüksek trafikli alanlar için tercih edilir. Kenar tanecikli malzemenin aşınmaya ve girintilere karşı direnci, onu ofislerde, okullarda, perakende veya endüstriyel ortamlarda ticari veya kurumsal kullanım için de popüler hale getirir.


Tipik olarak, Güney Çamı döşeme, nemle ilgili boyutsal değişikliklerin etkilerini en aza indirmek için her parçanın alt tarafında bir gerilim giderme deseni ile üretilir. Rölyef türleri arasında içi boş sırt olarak bilinen sığ, geniş bir oluk veya genellikle çizik olarak adlandırılan bir dizi oluk bulunur.

Önemli Çıkarımlar

Southern Pine döşeme malzemelerinizi seçmeden önce, döşeme kalitelerini ve desenlerini tanımlayabilecek ve numune sağlayabilecek bilgili bir satıcıya danışın.

Güney Çamı döşeme hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Aşağıdakiler hakkında daha fazla bilgi edinmek için
buraya tıklayarak Güney Çamı Döşeme kılavuzumuza göz atın
: