Başvuruları Bitir

Güney Çam Kerestesi

Finish Uygulamaları için

Güney Çam kerestesinin çekici damarı, rengi ve diğer fiziksel özellikleri ile birlikte, onu dış cephe kaplaması, tavanlar, paneller ve döşeme gibi son kat uygulamaları için tercih edilen bir malzeme haline getirir.

Cila uygulamaları için Southern Pine’ı kullanmanın doğal avantajlarından biri, çeşitli yüzeyleri kabul etme konusundaki üstün yeteneğidir.

Birçok ev sahibi, tavanlarda ve panellerde Güney Çamı’nın ayırt edici damarlarını vurgulamak için açıkta kalan tüm yüzeylere şeffaf bir poliüretan kaplama uygular. Bu şeffaf yüzeyler genellikle mat/saten, yarı parlak veya çok parlak olarak mevcuttur. Güney Çamı ayrıca katı veya yarı saydam lekeleri kolayca kabul eder.

Dış cephe kaplaması söz konusu olduğunda, Southern Pine’ın benzersiz hücresel yapısı, damarı vurgulamak ve ahşabı korumak için lekelerin ve boyanın keresteye derinlemesine nüfuz etmesine izin verir. Aynı şey, hem koruyucu hem de dekoratif bir yüzey sağlamak için lekelerin daha kolay emildiği, sıcaklık ve çekicilik katan Güney Çamı döşemeleri için de geçerlidir.

Kaplama

Güney Çam siding’in üç sınıflandırması yaygın olarak mevcuttur:

Güney Çamı dış cephe kaplaması, Güney Çamı Muayene Bürosu Sınıflandırma Kurallarına uygun olarak belirli bir nem içeriğine göre baharatlanmalıdır. Dış cephe kaplaması yeterince terbiye edildiğinde ve kurulum ve bitirmeden önce kuru tutulduğunda, güvenli bir şekilde yerinde kalır ve derzlerde büzülme veya açılma olasılığı daha düşüktür.

Eğlenceli gerçek: Yatay veya açılı olarak monte edilen Güney Çam kaplaması, yapının daha alçak ve daha uzun görünmesini sağlar.

Tavan ve Lambriler

Southern Pine çift boncuklu desen, iç tavan ve lambri kaplama uygulamaları için klasiktir.

Paneller, iç ve dış düşme uygulamaları için yaygın olarak kullanılır ve yüksek kaliteli görünümü ile dikkat çeker. Hem tavan hem de paneller çeşitli sınıflarda üretilmektedir:

Döşeme

İç mekan döşemeleri için üstün bir seçim olan Southern Pine, normal aşınmaya karşı oldukça dayanıklıdır ve her odayı güzelleştiren benzersiz, sıcak ve zengin bir renge sahiptir.

Dikey veya kenar tanecikli döşeme, neredeyse resmi bir görünüm yaratan, birkaç düğümlü tutarlı, ince çizgili bir damara sahiptir.

Düz taneli malzemeden daha sert bir aşınma yüzeyi ile, yüksek trafikli uygulamalarda dikey veya kenar tanecikli döşeme tercih edilebilir.

Düz damarlı döşeme, ahşabın benzersiz renklerini, damar desenini ve büyüme özelliklerini vurgulayarak yalnızca Güney Çamı’na özgü zengin ve olağanüstü bir karakter sunar.
Tipik olarak, düz taneli döşeme, dikey taneli malzemeden daha yaygın olarak bulunur.

Hazır Döşeme

Hazır Southern Pine zemin kaplaması, yerleşik bir kaplama ile bir döşeme yüzeyi seçiminin rahatlığını sunar ve projenin tamamlanmasını hızlandırır. Sınırlı kullanılabilirlikle çeşitli genişlikler, kaliteler ve kaplamalar üretilmektedir.

Merdiven Basamakları

Güney Çamı 5/4 x 12″ boğa burunlu merdiven basamakları sağlam, dayanıklı ve çekici bir basamak yüzeyi sağlar. Merdiven basamakları, döşeme ile aynı şekilde bitirilebilir.

Sundurma Döşeme

Southern Pine, ahşabın korunmasındaki en son gelişmelerle birleştiğinde, sundurma döşemesi için üstün bir seçimdir. Çürümeye ve termitlere karşı yerleşik direnci ile, basınçla işlenmiş Güney Çamı sundurma döşemesi, düzgün bir şekilde kurulduğunda onlarca yıl tatmin edici hizmet sağlayacaktır.