İlerlemek

Güney Çam Kereste Endüstrisi

1915'ten beri

Kuvvetli. Sürdürülebilir. Akıllı.

NEDEN

GÜNEY ÇAM

Sömürge dönemlerinden beri popüler olan Güney Çam kerestesi, günümüzün tasarım/inşaat profesyonelleri için tercih edilen seçimdir. İnanılmaz derecede çok yönlüdür, uygun fiyatlıdır, iyi davranır, yoğunluk açısından diğer kerestelerden daha iyi performans gösterir, doğal güzellik sağlar, yaygın olarak bulunur ve sürdürülebilir yapı malzemeleri arasında liderdir.

Southern Pine

AKILLI

İKLIM SEÇIMI

Sürdürülebilir bina söz konusu olduğunda, Güney Çamı da dahil olmak üzere ahşap açık ara kazanır. Güney ormanları karbon depolamada önemli bir rol oynamaktadır. İdeal iklim büyüyor Sürdürülebilir bir oranda ve ağaçlar kereste olarak üretildiğinde, karbon odun olarak depolanır. Güney Çamı’nın dayanıklılığı onunla inşa edilen her şeyin bir ömür boyu ve daha uzun süre dayanabileceği anlamına gelir.

Ömrünün sonunda, ahşap ürünler geri dönüştürülebilir veya biyokütle yakıtı olarak kullanılabilir, bu nedenle odun kullanımı iklim değişikliğiyle mücadelenin bir yolu olarak giderek daha fazla kabul görmektedir.

GÜNEY ÇAMI KULLANIMI

Başka hiçbir yapı malzemesi, Southern Pine kerestesinin değer, güç, kullanım kolaylığı ve çevresel üstünlük dahil olmak üzere benzersiz fayda kombinasyonuyla boy ölçüşemez.

Versatility

Southern Pine is one of the most sustainable – and often long-term cost-effective – options. It is dependable for everything from building a deck to framing a five-story residential complex – and everything in between including flooring, marine construction, material handling, furniture, permanent wood foundations, post-frame construction, siding, trusses, and more. Plus, there’s no replacement for the natural beauty of real wood.

Span Tables

Do you know how to use Southern Pine to the max? SFPA publishes technical resources to help you appropriately use Southern Pine in your next construction project. Whether used for maximum spans for joists and rafters, beam sizing, or tabulated design values – SFPA’s span tables are an available resource that’s just a click away. 

Technical Publications

From residential and commercial construction to pressure-treated Southern Pine, SFPA’s Lumber Library is a resource of 25 technical publications to help you better understand the value and proper use of Southern Pine. If you’re looking for information about green building or sustainability, there are seven publications dedicated to these topics.

DIY Projects

Check out some pressure-treated Southern Pine DIY projects for the backyard and beyond that you and your family will enjoy for years to come. Projects are ranked from 1 to 3 wrenches to indicate complexity level!

Çok yönlü -lük

Açıklık Tabloları

Teknik Yayınlar

Kendin Yap Projeleri

HOŞGELDİNİZ

GÜNEY ÇAM KERESTESI

TOPLULUK

Biz Birlikte daha güçlü. Orijinal Güney Çam Derneği 1915’te bu ilke üzerine kuruldu ve bugün Güney Orman Ürünleri Birliği’nin (SFPA) temel misyonu olmaya devam ediyor.

BİZİM'E ABONE OLUN

BÜLTEN

Haber bültenimize ABONE OL...

Kereste Şort